II УКРАЇНСЬКИЙ БЕЗПЕКОВИЙ ФОРУМ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ
7-8 травня у Польщі відбувається Другий Український безпековий форум у сфері культури, у якому взяла участь генеральна директорка Національного музею декоративного мистецтва України Людмила Строкова.
Це саміт, що зібрав у посольстві Німеччини у Варшаві близько 160 урядовців та експертів з музеїв України, Польщі, Німеччини, Естонії, Франції та Швеції, організований фундацією Obmin. Він був присвячений критичній взаємозалежності між збереженням культури та національною безпекою.
Організатори форуму зазначають: «Війна Росії проти України спрямована не лише на її завоювання, а й на знищення української ідентичності. Тому численні знищення українського мистецтва та культури є не супутньою шкодою, а скоріше основною частиною російської моделі ведення війни. Саме тому OBMIN було засновано влітку 2022 року, як платформу для українських музеїв, і створено, як фонд у Варшаві, в грудні 2022 року».
Форум організовано у співпраці з українськими, польськими та німецькими урядовими та неурядовими установами та став продовженням дискусій, що відбулися під час першого Українського безпекового форуму у сфері культури, який пройшов восени 2025 року в Посольстві Польщі в Берліні.



